Resultater:
Samlet klubmesterskab:
Junior/Senior:
|
Damer
(årg. 2002 og ældre)
|
Herrer (årg. 2000 og ældre)
|
1.
|
Caroline Bo Nielsen
|
Matthias B. Mikkelsen
|
2.
|
Karoline Bauer
|
Rasmus Skare Hald
|
3.
|
Annabell S.
Kristensen
|
Kasper Jørgensen
|
Årgang:
|
Damer
(årg. 2003/2004/2005)
|
Herrer (årg. 2002/2003/2004)
|
1.
|
Cille Christensen
|
William Ohrt
|
2.
|
Elma Gabela
|
Joshua Dannevang
|
3.
|
Cecilie Batz
|
William Svarer
|
Børn:
|
Damer
(årg. 2006 og yngre)
|
Herrer (årg. 2005 og yngre)
|
1.
|
Laura Toftgaard
|
Daniel Busk
|
2.
|
Ane Christensen
|
Axel Thomsen
|
3.
|
Alberte Langscwager
|
Christian N.
Christensen
|
4.
|
Amalie callesen
|
Casper Batz
|
5.
|
Nanna Højstrøm
|
Simon Myrvig
|
6.
|
Signe Christensen
|
Willum
Kornum-Svensson
|
Vinder af Challenger konkurrencen:
Damer: Caroline Bo Nielsen / Herrer:
Matthias B. Mikkelsen
Største forbedring:
Gruppe:
|
Navn:
|
I
løb:
|
Junior/Senior
Damer:
|
Karoline Bauer
|
50m Fly
|
Junior/Senior
Herrer:
|
William Lolk
|
50m Fly
|
Årgang
Piger:
|
Nicoline
Kornum-Svensson
|
50m Bryst
|
Årgang
Drenge:
|
Rasmus Kabel
|
50m Bryst
|
Barn
Piger:
|
Signe Christensen
|
100m IM
|
Barn
Drenge:
|
Daniel Busk
|
100m Fri
|
Sprintmester konkurrencen (samlet
hurtigste tid af alle 50m løb)
Damer: Cille Christensen / Herrer:
Matthias B. Mikkelsen
Distance konge/dronning:
(De svømmere
som i deres årgang har svømmet hurtigst i det længste løb de kunne stille op
i):
Gruppe:
|
Navn:
|
I
løb:
|
Junior/Senior
Damer:
|
Lærke Toftgaard
|
1500m Fri
|
Junior/Senior
Damer:
|
Matthias B. Mikkelsen
|
1500m Fri
|
Årgang
Piger:
|
Cille Christensen
|
800m Fri
|
Årgang
Drenge:
|
William Ohrt
|
800m Fri
|
Barn
Piger:
|
Laura Toftgaard
|
200m Fri
|
Barn
Drenge:
|
Christian N.
Christensen
|
200m Fri
|
5 sek. Forbedring på en 50m distance:
Navn:
|
Disciplin:
|
Nicole
Kornum-Svensson
|
BRYST
|
Karla Kristensen
|
RYG
|
Rasmus Kabel
|
BRYST
|
Casper Batz
|
FLY
|
Amalie Callesen
|
FLY
|
Simone Heilmann
|
FRI
|
Signe Christensen
|
BRYST
|
Axel Thomsen
|
BRYST
|
Resultatlister
med tider kan findes her på hjemmesiden under:
- Stævner og events
- Stævneresultater
- Klubmesterskaber 2016 - Mandag/Tirsdag/Fredag/Lørdag morgen/Lørdag eftermiddag
<